Bollard Light H1000mm Stainless Steel Aluminium - ST714-1000
3ASKU: 0024-ST714-1000
2 reviews
(Save 39%)
Afterpay Logo
Paypal Logo
Zippay Logo
Own it Now, Pay later
  • Leave warehouse in 4-5 business days
Product Description
    Technical Details:
    • Operation Voltage: 240V
    • Globe Base: E27 / ES
    • Wattage: 60W MAX
    • Number Of Lamp Holder(s): 1
    • Globe(s) Included: No
    • IP Rating: IP44
    • Usage: Outdoor
    Dimensions:
    • Width: 160 mm
    • Height: 1000 mm
    Brand & Design:
    • Brand: 3A
    • SKU: ST714-1000
    • Colour: Stainless Steel
    • Material: Aluminium
    Warranty:
    • 2-year replacement warranty
    This fitting must be installed by a licensed electrician.
    Shipping Policy
    Shipping Information
    Dispatch Timeframes by Brand
    • 3A Lighting: Leaves warehouse in 4–5 business days