Kensington 1 Light Table Lamp Base Only Shiny Nickel - Engraved Tea Caddy - ELANK29240SN
Emac & LawtonSKU: 0021-ELANK29240SN
No reviews
(Save 17%)
Afterpay Logo
Paypal Logo
Zippay Logo
Own it Now, Pay later
  • Leaves warehouse in 4-5 business days
Product Description
Product Features:
  • Overall height from bottom to top of shade: 30 cm
  • Fabric shade and globe are sold separately
Technical Details:
  • Operation Voltage: 240V
  • Globe Base: E27 / ES
  • Number of Lamp holder(s): 1
  • Globe(s) Included: No
  • Maximum Wattage (each lamp holder): 3W
  • Usage: Indoor
Dimensions:
  • Width: 120 mm
  • Height: 320 mm
Brand & Design:
  • Brand: Emac & Lawton
  • SKU: ELANK29240SN
  • Material: Aluminium
  • Colour: Nickel
Warranty:
  • 1-year replacement warranty
Technical Specifications
Shipping Policy
Shipping Information
Dispatch Timeframes by Brand
  • 3A Lighting: Leaves warehouse in 4–5 business days