LED Driver 12V 100W - SLED-IPEC100
SuperluxSKU: 0018-SLED-IPEC100
No reviews
(Save 17%)
Afterpay Logo
Paypal Logo
Zippay Logo
Own it Now, Pay later
  • Leaves warehouse in 2 weeks
Product Description
Product Features:
  • Ideal for LED outdoor applications
  • Maximum halogen load 80watts
  • Output: Constant voltage DC, 12 Volt
Technical Details:
  • Operation Voltage: 240V
  • Output Voltage: 12V DC
  • Wattage: 100W
  • IP Rating: IP66
  • Usage: Outdoor
Brand & Design:
  • Brand: Superlux
  • SKU: SLED-IPEC100
Warranty:
  • 1-years replacement warranty
This fitting must be installed by a licensed electrician.
Shipping Policy
Shipping Information
Dispatch Timeframes by Brand
  • 3A Lighting: Leaves warehouse in 4–5 business days