Linear Halogen Globe R7 120W 240V 2800K - CLAJ118MM120W
CLA LightingSKU: 0003-CLAJ118MM120W
No reviews
(Save 17%)
Afterpay Logo
Paypal Logo
Zippay Logo
Own it Now, Pay later
  • Leaves warehouse in 4-5 business days
Product Description
Product Features:
  • R7 linear base
  • Crisp light output
  • Excellent colour rendering
  • Suitable for dimming
Technical Details:
  • Operation Voltage: 240V
  • Wattage: 120W
  • Globe Base: R7
  • Colour Temperature: 2800K
  • Lumens: 2100lm
  • Dimmable: Yes
  • Usage: Indoor
Dimensions:
  • Length: 118 mm
Brand & Design:
  • Brand: CLA Lighting
  • SKU: CLAJ118MM120W
Warranty:
  • 1-year replacement warranty
Shipping Policy
Shipping Information
Dispatch Timeframes by Brand
  • 3A Lighting: Leaves warehouse in 4–5 business days