Virsma Square Step Light 4W 240V White 3CCT - HV3276T-WHT-240V
Havit LightingSKU: 0008-HV3276T-WHT-240V
No reviews
(Save 14%)
Afterpay Logo
Paypal Logo
Zippay Logo
Own it Now, Pay later
  • Leaves warehouse in 4-5 business days
Product Description
Technical Details:
  • Operation Voltage: 240V
  • Globe Base: Integrated LED
  • Wattage: 4W
  • Lumens: 110lm - 115lm - 120lm
  • Colour Temperature: 3000K - 4000K - 5500K
  • CRI: >80
  • Dimmable: No
  • Globe(s) Included: Yes
  • IK Rating: IK10
  • IP Rating: IP54
  • Usage: Outdoor
Dimensions:
  • Width: 148 mm
  • Height: 148 mm
  • Projection: 37 mm
Brand & Design:
  • Brand: Havit Lighting
  • Collection: Virsma
  • SKU: HV3276T-WHT-240V
  • Material: Aluminium
  • Colour: White
Warranty:
  • 3-year replacement warranty
Data Sheet
This fitting must be installed by a licensed electrician.
Shipping Policy
Shipping Information
Dispatch Timeframes by Brand
  • 3A Lighting: Leaves warehouse in 4–5 business days